Zajímá vás více?

Naše články

LongevityForum.eu navazuje partnerství s Lifespan.io
LongevityForum.eu navazuje partnerství s Lifespan.io s cílem vzájemné synchronizace aktivit v oblasti veřejné osvěty a podpory řešení stárnutí jako hlavní příčiny civilizačních chorob.
November 16, 2020
European Longevity Initiative - občanská iniciativa výhradně zaměřená na prodlužování aktivního a zdravého věku dožití
Attlla Csordas ve svém editoriálu o nově vzniklé Evropské Longevity Iniciativě vysvětluje, proč právě teď je správný čas se začít zasazovat o legislativu upravující tzv. “Longevity” na úrovni EU.
September 2, 2020
Co jsou to známky stárnutí a proč jsou tak důležité?
‍Známky stárnutí popisují několik základních procesů a typů poškození, které se souhrnně označují jako stárnutí. Konkrétně jich je 9, a je na nich postavena celá moderní teorie, která byla poprvé uceleně popsána ve vědeckém článku z roku 2013 biochemikem Carlosem Lopez-Otin (i když se v různých podobách objevila už předtím), načež se stala asi nejvíce zkoumanou a citovanou teorií stárnutí.
June 11, 2020
Jaké bude mít prodlužování zdravého věku ekonomické dopady?
V tomto krásném animovaném videu jsou popsány obrovské ekonomické příležitosti, které může správně uchopená longevity strategie přinést. A zároveň zdůrazňuje potřebu přehodnocení současné alokace zdrojů na výzkum stárnutí, tedy aspoň částečný přesun od řešení se stárnutím spojených projevů nemocí k jejich příčinám. Video vzniklo spoluprací British Society for Research on Ageing a Glenn Foundation for Medical Research.
April 16, 2020
Longevity a otázka přelidnění
Když se bavíme o longevity a prodlužování zdravého lidského života, často se objevuje otázka nebo námitka směřující na přelidnění. Právě v této souvislosti je dobré si uvědomit časové měřítko. Pokud budeme za nějakých 100 let chtít udržet stabilní populaci a nevymírat, tak nám ještě možnosti delšího zdravého života přijdou velice vhod.
March 30, 2020
Proč se budou muset státy o longevity dříve či později zajímat
Pro někoho to může být překvapivé, ale většina prostředků vynakládaných na zdravotnictví se již dnes používá na boj s konsekvencemi stárnutí, tedy s nemocemi spojenými se stárnutím. V průměru je polovina celoživotních zdravotních výdajů na člověka použita v pozdním věku, a další třetina během věku středního. Jenom zlomek výdajů jde na lidi v mladém věku, což je dlouhodbě neudržitelné.
March 27, 2020
Češi vložili peníze do firmy, která testuje koronavirus jako žádná jiná
Pandemie COVID-19 má dramatický průběh a bezprecedentní ekonomické dopady. Vědecké týmy po celém světě hledají cesty k vyřešení situace. Mezi ně se řadí i britská firma AgeCurve, která na svůj rozvoj získala i český kapitál.
March 27, 2020
Biomarkery stárnutí, zdraví a dlouhověkosti podporované umělou inteligencí
Použití biomarkerů je základ, na kterém je založeno měření účinnosti léků a postupů pro prodloužení zdravého věku. Biomarkery jsou také primární metrikou v medicíně P4 (prediktivní, preventivní, personalizovaná a participativní). Získávání biomarkerů stárnutí je však obzvláště obtížné, protože je třeba je hledat spíše v datech zdravých než nemocných lidí. Se zvyšujícím se objemem dat se stává nejen optimálním, ale i nezbytně nutným pro tyto účely použít umělou inteligenci.
February 20, 2020

Naši partneři

Our Blog
Aperiam harum

Our Stories

10 Quick Tips About Blogging
Sit quam quae perferendis harum amet dolorum possimus minus. Occaecati magnam animi quasi dolor quae et aut. Autem voluptas alias nobis in odit. Aperiam harum eum modi neque. Ipsum iusto beatae et esse nobis illum hic natus. Sapiente non cumque quia facilis. Quo est odio culpa eaque sit ipsum mol
February 21, 2019
15 Best Blogs To Follow About Web Design
Maxime repellendus beatae asperiores. Est sapiente a et consectetur quo voluptate explicabo quis. Dignissimos error esse sapiente aperiam amet eum perspiciatis. Dolor totam voluptatum veritatis ex assumenda ut assumenda accus
February 21, 2019
7 of the Best Examples of Beautiful Blog Design
Harum et neque voluptate voluptatem aut quis culpa modi. Enim similique provident et libero quod magni soluta. Repudiandae deserunt architecto itaque repellat perfe
February 21, 2019
5 Principles Of Effective Web Design
Qui unde velit voluptatem architecto qui sequi et delectus. Dolore at quia et tempora maiores qui vel ipsam voluptas. Cupiditate qui vel. Placeat dolor ex voluptas architecto sit. Ea ad deserunt dicta et. Asperiores veniam voluptatum odio veritatis alias nihil. Dolor libero fac
February 21, 2019
14 Common Problems with modern Web Design
Est aperiam dolores fuga ut id. Itaque et minima quae similique aliquid. Est tempora aliquam quasi nihil dolores ut blanditiis dolor. Laboriosam omnis quae accusamus totam a totam eius. Est ad ea est autem ut iusto sed velit et. Possimus quos hic dolo
February 21, 2019